فرش ماشینی مهستان مجموعه ایی از بهترین فرش های سنتی و مدرن

فرش ماشینی مهستان مجموع ایی متنوع از فرش سنتی، فرش مدرن، فرش کودک و گلیم فرش می باشد. فرش ماشینی مهستان تولید شده از با کیفیت ترین الیاف و در تراکم و شانه های مختلف دسته بندی شده است. نام ایران در جهان با تولید فرش های دستباف ایرانی می درخشد و تولید فرش ریشه عمیقی در فرهنگ ایرانیان دارد.

فرش ماشینی نوعی مصنوعی از قالی است که بر خلاف قالی دستبافت توسط ماشین‌آلات صنعتی بافته می‌شود. به دلیل سرعت تولید و همچنین ارزان بودن مواد اولیه نسبت به قالی دستبافت قیمت ارزانتری دارد و از مزایای آن ساده‌تر بودن اجرای آن، بهتر بودن نقش و باکیفیت‌تر انواع تصاویر هنری و شخصی روی آن است. فرش‌ماشینی ۱۰ درصد صادرات غیرنفتی ایران را در اختیار دارد.

همکنون در اکثر خانه ایرانی فرش ماشینی دیده می شود و از محبویت بالایی برخودار است. با تغییر و تحول در نقش فرش ماشینی و ورود نقشه قالی های سنتی ایرانی و مدرن به نقش و نگار فرش ماشینی این صنعت جان تازه ایی گرفت و محبوبت بیشتری از قبل بدست آورد.

قیمت فرش ماشینی

تولید فرش ماشینی از زمانی رواج یافت که بحث صرفه اقتصادی برای خرید خانواده های ایرانی پر رنگ تر گردید. چرا که قیمت فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف ایرانی اختلاف بسیار زیادی دارد و بسیار به صرفه است. برای تعیین قیمت فرش ماشینی چند نکته وجود دارد که در هنگام خرید فرش باید با این مواد توجه کرد.

۱- تراکم فرش ماشینی

تراکم فرش به دو دسته کلی تقسیم می شود : تراکم عرضی و تراکم طولی

تعداد ریشه‌هایی که در هر یک متر از عرض فرش وجود دارد، تراکم عرضی و تعداد ریشه‌ها، یا همان گره رنگ‌هایی که در هر متر از طول فرش وجود دارد، تراکم طولی نامیده می شود.

۲- شانه فرش

به اندازه تعداد گره‌هایی که در هر متر مربع از فرش وجود دارد، شانه گفته می‌شود. به بیان دیگر، شانه‌ی فرش ماشینی عبارت است از تراکم طولی فرش ضربدر تراکم عرضی فرش، چند شانه بودن فرش نقش بسزایی در تعیین قیمت فرش دارد.